Kuuloliiton kesäpäivät

Paikka: Kalajoki
Osoite: Santa's Resort & Spa Hotel Sani, Jukupolku, Kalajoki, Suomi
Katso kartalla

Tuuppa sinäkin Hiekkasärkille viettämään virkistävää viikonloppua hyvässä porukassa ja upeassa ympäristössä ystäviä tavaten ja uusiin ihmisiin tutustuen!

Kesäpäivät alkavat perjantaina 5.6. klo 16 päivällisellä ja päättyvät sunnuntaina klo 13 alkavaan juhlaan ja juhlakahveihin. Ohjelmassa mm. leikkimielisiä kilpailuja ja pelejä, tarinoita, yhteistä tekemistä, erilaisia esityksiä sekä mukavaa yhdessäoloa.

Ilmoittautumisen yhteydessä tulee valita majoitustyyppi sekä ruokailut, sillä ruokailuja ei voi varata paikan päällä. Hotelliin ja huoneistoihin majoittujille kuuluu aamupala sekä kylpylän vapaa käyttö samaan hintaan. Kylpylä on avoinna: ma-pe klo 12-20, la-su klo 10-20.

Majoittujille kuuluu kylpylän vapaa käyttö. Kolmen hengen majoitusta voi tiedustella erikseen. Paikalle voi saapua myös lauantaina. Myös päiväkävijöiden tulee ilmoittautua etukäteen. 

Majoitus- ja ruokailuhinnat

Majoitukset

  • majoitus pe-su, hotelli, 2 hh 142€/hlö/2vrk
  • majoitus pe-su, huoneisto 2hh 162€/hlö/2 vrk
  • majoitus pe-su, hotelli, 1 hh 234€/hlö/2 vrk
  • majoitus pe-su, huoneisto 1 hh 254€/hlö/2 vrk

Ruokailut (myös päiväkävijät)

  • pe-su ruokailupaketti (sis. 2 x päivällinen, 2 x lounas) 86€/hlö
  • ruokailut yksittäin ostettuna:
  • lounas 17€/hlö
  • päivällinen 26€/hlö

Ilmoittautuminen on avoinna 16.3.–11.5. Kalajoki Keskusvaraamoon.

Sitovat ilmoittautumiset sekä tiedustelut majoituksista ja ruokailuista voi tehdä sähköpostitse myynti@kalajokikeskusvaraamo.fi tai puhelimitse 050 376 5876.

Lisätietoja hotellista: mm. huonekuvat: Kalajoki hotelli – Hotel Sani Kylpylähotelli – Santa’s Hotels

Lisätietoja ohjelmaan liittyen: asiantuntija Tiina-Maija Leinonen.


LISÄTIEDOT:

Saapuminen Kalajoelle:

Saapuminen-Kalajoelle-ohje

Tulkkauksesta: 

Kaikki yhteiset ohjelmat ovat kirjoitustulkkattuja. Mikäli tarvitset henkilökohtaisen kirjoitustulkkauksen kesäpäivien muihin osuuksiin, se tulee itse tilata Kelalta. 

Haluatko Kesäpäivien yhteydessä tutustua Kalajoen edustalla olevaan saareen, Maakallaan?  

Maakalla – Visit Kalajoki  

 Meriretki Maakallaan Kaljaasi Ansiolla pe 5.6. klo 11.00 alkaen. Kesäpäiville osallistuville on varattu alustavasti teille 25 paikkaa purjehdukselle. Hinta on 50€/ hlö sis. matkan aikana tarjotut kahvit, virvokkeet sekä herkullinen lohikeitto ateria sisältäen leivät ja juoman.  

Lähtösatama: Ansio lähtee matkalle Rahjan kalasatamasta, Konikarvontie 221 KALAJOKI. Retkelle ilmoittaudutaan Kalajoen Keskusvaraamoon. Ilmoittautumiset meriretkelle 30.4. mennessä. 

Mikäli osallistut Maakallan retkeen ja haluat tulla majoittumaan jo torstaina 4.6., voit varata majoituksen Kalajoen Keskusvaraamosta. Vuorokausi hinta on sama kuin Kesäpäivien aikana.